Motivio
  • Ansis Farhad Līpenītis

Motivio aicina Rīgas Domi samazināt ar skolēnu ēdināšanas apmaksu saistītās izmaksas


Nesen medijos izskanēja ziņas, ka rīdzinieki Rīgas Satiksmes personā privātajam uzņēmumam Rīgas Karte maksā 60 eiro īri mēnesī jeb 720 eiro gadā par ierīcēm, kas maksā 485 eiro katra, lai veiktu skolēnu pusdienu tēriņu uzskaiti. Nav gan publiskota informācija par to, cik šādas ierīces katra skola īrē.

Jaunuzņēmums Motivio, kas Latvijā nodrošina digitālu ēdināšanas apmaksas sistēmu “Motivio Meals”, aicina Rīgas Domi un Rīgas Satiksmi būtiski samazināt ar skolēnu pusdienu apmaksu saistītās izmaksas, pārejot uz modernāku risinājumu.

Motivio līdzdibinātājs Ansis Līpenītis: “Pozitīvi, ka Rīgas Satiksmes pagaidu vadītājs Anrijs Matīss jau publiskojis apņemšanos neturpināt neizdevīgo līgumu ar Rīgas Karti. Mūsuprāt, izmaksas var samazināt vismaz trīs reizes.

Motivio risinājums kā norēķinu termināli izmanto viedtelefonu. Atbilstošu viedtelefonu mazumtirdzniecības cena šobrīd ir 150-200 eiro un vairums tālruņu tirgotāju, nepieciešamības gadījumā, nodrošina arī maksājumu sadalīšanu. Risinājuma abonēšanas ikmēneša maksa ir atkarīga no kopējā maksājumu pieņemšanas punktu skaita, bet tā būtu simboliska, salīdzinot ar līdzšinējām izmaksām.

Lai norēķinātos par pusdienām, skolēni varētu izmantot gan savu viedtelefonu, gan ar NFC aprīkotu aksesuāru, piemēram – karti vai aproci”.

Motivio ir Latvijā dibināts HR tehnoloģiju jaunuzņēmums. Tas jau radījis divus servisus: Motivio Meals, kas palīdz automatizēt pusdienu apmaksas procesu, un Wiserstate.com, kas palīdzēs pilnveidot uzņēmumu / iestāžu vadītāju prasmes. Motivio ir piesaistījis ārvalstu investīcijas no Startup Wise Guys un Carl Frauenstein un ir trešais uzņēmums Latvijā, kas kvalificējies LR jaunuzņēmumu atbalsta programmai.

#Apmaksātaspusdienas

© Motivio 2020